Operacja zatok szczękowych

operacja zatok szczękowych

Zgłaszający się do nas Pacjenci najczęściej nie mają świadomości, że choroby zatok szczękowych mają związek ze stanem ich zębów.

Wprowadzając w 2003 roku do diagnostyki bardzo skomplikowanych przypadków tomograf przekonaliśmy się, że nieleczone lub nieprawidłowo leczone zęby są przyczyną zmian w zatokach szczękowych. W naszej Klinice od kilku lat z przeprowadzamy operacyjne leczenie zatok szczękowych. Dzięki zastosowaniu mikroskopu do neurochirurgii, który dzięki szerokiemu zakresowi głębi obrazu pozwala lekarzowi na niespotykaną do tej pory precyzję zabiegu leczenie odbywa się ambulatoryjnie i na jednej wizycie, bez konieczności hospitalizacji Pacjenta.

Zabieg przeprowadzany jest w komputerowym znieczuleniu miejscowym, na życzenie naszych Pacjentów może być także zrealizowany w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu odwirowujemy z osocza krwi komórki macierzyste, które następnie aplikujemy w operowane miejsce. Przyśpiesza to gojenie, a w połączeniu z laserem biostymulacyjnym i polem magnetycznym niskiej częstotliwości zastosowanym po zabiegu znacznie przyśpiesza powrót Pacjenta do codziennej aktywności.