O Nas

oferty
Klinika Implantologii i Stomatologii Romana Borczyka w Katowicach świadczy wszechstronne usługi stomatologiczne. Zajmujemy się m.in.: implantologią, stomatologią estetyczną, endodoncją i protetyką. Podczas zabiegów dentystycznych używamy cyfrowych urządzeń zapewniających precyzyjne leczenie.

Nasi lekarze pracują z wykorzystaniem mikroskopów, laserów, trójwymiarowego tomografu komputerowego i pantomogramu. Zastosowanie cyfrowego sprzętu umożliwia nam dokładną diagnozę stanu chorobowego i podjęcie odpowiedniego leczenia. Jako jedyni w kraju posiadamy mikroskop do neurochirurgii Olympus, który wykorzystywany jest w skomplikowanych operacjach odbywających się w pobliżu nerwów i zatok szczękowych.

Leczymy zęby bezboleśnie metodą laserową. Laser usuwa tylko tkanki chorobowe, nie naruszając zdrowych, a dodatkowo dezynfekuje ząb, dając odpowiednio sterylne podłoże do wypełnienia zęba. Wykorzystanie lasera diagnostycznego pozwala odróżnić ubytki od przebarwień i określić stopień rozwoju próchnicy. Przeprowadzamy także wybielanie zębów techniką nakładkową. Wybielanie nakładkowe pozwala na rozjaśnienie zębów i usunięcie nieestetycznych przebarwień, przywracając tym samym zębom naturalny biały wygląd. Alternatywą dla wybielania zębów techniką nakładkową jest laserowe wybielanie zębów metodą Beyond, z wykorzystaniem specjalnej lampy przyspieszającej proces wybielania. Efekt wybielania zębów metodą Beyond jest od razu widoczny, ale utrzymuje się stosunkowo krótko, dlatego zabieg należy co jakiś czas powtarzać. Wybielanie nakładkowe daje natomiast długotrwałe efekty. Dlatego metoda nakładkowa wykorzystywana jest w naszej klinice zamiast wybielania zębów lampą Beyond.

Dzięki wykorzystaniu podczas diagnostyki sprzętu do zdjęć rentgenowskich, tomograficznych lub panoramicznych, jesteśmy w stanie szybko zdiagnozować zapalenie zatoki szczękowej i podjąć właściwe leczenie. Możemy także zlokalizować i usunąć polipy lub torbiele zatok szczękowych. Leczenie zatok szczękowych jest bardzo istotne ze względu na związane z nimi powikłania wpływające na cały organizm.

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej Romana Borczyka w Katowicach zatrudnia lekarzy-specjalistów, posługujących się w pracy mikroskopami, laserami i sprzętem rentgenowskim, który ułatwia precyzyjne leczenie. Leczymy bezboleśnie, dzięki wykorzystaniu znieczulenia aplikowanego komputerowo i techniki leczenia zębów laserem. Korygujemy wady zgryzu, i za pomocą wybielania metodą nakładkową przywracamy zębom naturalną biel. Potrafimy zdiagnozować i leczyć choroby zatok szczękowych, zapalenie okostnej zęba, torbiele oraz polipy zatoki szczękowej. Przeprowadzamy zabiegi chirurgiczne, tj. ekstrakcja zęba, resekcja korzenia i mikroskopowe usuwanie ósemki. Podczas zabiegu chirurgicznego usunięcia zęba i wielu innych zabiegów stomatologicznych możliwe jest podanie znieczulenia ogólnego pod nadzorem doświadczonego anestezjologa. Wszczepiamy implanty, które umożliwiają odtworzenie brakujących zębów.

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?