Nasi lekarze

ROMAN BORCZYK

Założyciel i właściciel Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej borczyk.pl.
Od ponad 25 lat lat rozwija klinikę w kierunku interdyscyplinarnym, zatrudniając zespół lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach stomatologii i wyposażając klinikę w sprzęt umożliwiający kompleksową diagnostykę i leczenie.
Studia medyczne w Katowicach, ukończone w 1988 roku. Specjalizacja z zakresu chirurgii stomatologicznej w 1992 roku. Już 17 lat jest aktywnym uczestnikiem szkoleń implantologicznych, chirurgicznych, endodontycznych które odbywają się na całym świecie: w Hadze, Bostonie, Goeteborgu, Londynie, Los Angeles, Las Vegas, Tuluzie.

W 1992 roku wraz z zespołem lekarzy kliniki wdrożył standardowe procedury leczenia implantologicznego, a w 1994 roku, odbywszy kompleksowe szkolenie w Bostonie, wprowadził w klinice zabiegi podniesienia zatoki szczękowej.

W 1996 roku, jako pierwszy w Polsce wyposażył swoją klinikę w mikroskop, stosowany od tego czasu przez lekarzy jako standard podczas leczenia endodontycznego i implantologicznego.

Założona przez Romana Borczyka klinika jest jedną z pierwszych, w której zastosowano laseroterapię i komputerowe znieczulenie.

Roman Borczyk zredagował pierwsze polskie wydanie książki „Endodoncja” Mahmouda Torabinejada i Richarda E. Waltona.

Przeprowadził wykłady i kursy praktyczne z zakresu implantologii i endodoncji w Las Vegas(USA), Ispringen (Niemcy),Damaszek (Syria), Hama(Syria), Lyon(Francja),Druskienniki(Litwa) oraz w Polsce. Był członkiem Amerykańskiej Komisji d/s Endodoncji przy instytucji Channel 3. Pełnił funkcję redaktora naczelnego czasopisma ROOTS i współredagował Endo Tribune. Jest twórcą i właścicielem patentów z zakresu nanotechnologii. Pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki Dental Nanotechnology S.A. Roman Borczyk jest jednym z założycieli Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Mottem swej pracy zawodowej uczynił stwierdzenie:
„Zdrowe zęby są nieodłącznym elementem całego organizmu i mają istotny wpływ na jego funkcjonowanie. Współczesna, zaawansowana technika daje coraz większe możliwości lepszego leczenia dając szczęśliwsze życie”.
Roman Borczyk preferuje aktywne formy wypoczynku. Bierze udział w zawodach triathlonowych Ironman, uczestniczy w wyprawach w Himalaje (Annapurna, Mount Everest) Na co dzień porusza się na rowerze (również zimą), propagując zdrowy tryb życia.

JAKOŚĆ HOBBY

 

lek. dent. KRZYSZTOF MAĆKOWIAK

Studia na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, podczas których był przewodniczącym Niezależnego Zrzeszenia Studentów, członkiem Rady Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego oraz Samorządu Studentów, ukończone w 2004 roku. Po studiach, obok zawodowej pracy na stanowisku lekarza dentysty, zajmował się także wolontariatem na oddziale Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Aktywny uczestnik krajowych i zagranicznych (USA, Szwecja, Hiszpania, Włochy) kursów specjalistycznych. W codziennej pracy wykorzystuje najnowocześniejszy sprzęt i techniki – mikroskop Carl Zeiss, ozon, ultradźwięki, radiowizjografię, tomografię komputerową, nanocząstki złota i srebra. W Klinice zajmuje się endodoncją, chirurgią stomatologiczną i implantologią..

JAKOŚĆ HOBBY

 

dr n. med. TOMASZ WALAWENDER

dr n. med. Tomasz WalawenderStudia na Śląskiej Akademii Medycznej ukończone w 2006 roku. Jest dyplomowanym specjalistą w zakresie protetyki stomatologicznej. W 2008 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych. Uczestnik licznych kursów i konferencji z zakresu implanto-protetyki oraz protetyki estetycznej. Autor prac naukowych oraz publikacji w recenzowanych czasopismach stomatologicznych. Członek Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia. W swojej pracy wykorzystuje najnowsze technologie oraz materiały dla uzyskania najlepszego efektu wykonywanych prac.

JAKOŚĆ

dr n. med. IZABELA WALAWENDER

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wydział stomatologii. Pracę zawodową łączę skutecznie z rozwojem naukowym, rozpoczęłam studia doktoranckie na ŚUM w Katowicach. W 2014 roku uzyskałam tytuł doktora nauk medycznych i jestem dyplomowanym specjalistą w zakresie stomatologii dziecięcej.
Jestem również autorem wielu publikacji naukowych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych dotyczących zarówno leczenia stomatologicznego jak i ortodontycznego. Oprócz stomatologii dziecięcej specjalizuję się w leczeniu ortodontycznym dorosłych i dzieci oraz stomatologii zachowawczej. Szczególnie praca z najmłodszymi pacjentami, choć jest sporym wyzwaniem, sprawia mi wiele przyjemności.

JAKOŚĆ HOBBY

 

lek. dent. KAMILA GĄDEK

Lek. dent. Kamila GądekUkończyłam Uniwersytet Medyczny we Lwowie. Zagraniczny dyplom znostryfikowałam w Białymstoku. Aktualnie jestem w trakcie specjalizacji w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją. Od 2011 roku współpracuję z kliniką doktora Romana Borczyka, zyskując tutaj doświadczenie i umiejętności. Aktywnie uczestniczę w kursach i szkoleniach podnoszących moje kwalifikacje. Podążając za najnowszymi trendami w stomatologii, zapewniam swoim pacjentom skuteczność i wysoki komfort leczenia. Zawsze na pierwszym miejscu stawiam dobro Pacjenta. W klinice zajmuję się leczeniem Dzieci, stomatologią zachowawczą i periodontologią.

JAKOŚĆ

 

lek. dent. MACIEJ PACHOŃSKI

Studia na Śląskiej Akademii Medycznej, podczas których aktywnie uczestniczył w pracach Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Katedrze Chirurgii Szczękowo-Twarzowej, ukończone w 2000 roku. Naukę uniwersytecką poprzedziło uzyskanie tytułu technika dentystycznego – obszarem jego zainteresowań zawodowych wciąż pozostaje protetyka. Doskonali swoje umiejętności podczas licznych kursów. W Klinice zajmuje się głównie protetyką i leczeniem zachowawczym.

JAKOŚĆ HOBBY

 

lek. dent. AGATA PLESZYNIAK

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, na kierunku lekarsko – dentystycznym. W roku 2005-2006 byłam nagrodzona stypendium naukowym. Podczas studiów byłam członkiem w naukowym kole ortodontycznym. W 2009r. zdobyłam drugie miejsce, w sesji stomatologicznej podczas czwartej międzynarodowej konferencji naukowej studentów i młodych lekarzy, za prace naukową „Złota proporcja w ocenie rysów twarzy”. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach teoretycznych oraz praktycznych celem zapewnienia jak największego komfortu i skuteczności leczenia . Wykorzystuje najnowocześniejsze metody i procedury leczenia oraz urządzenia diagnostyczne. W klinice specjalizuję się w stomatologii dziecięcej, stomatologii zachowawczej i periodontologii (leczenie chorób przyzębia).

JAKOŚĆ

 

lek. dent. SONIA SEKUŁA-GWÓŹDŹ

Jestem absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dyplomowanym lekarzem dentystą oraz lekarzem medycyny estetycznej. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyłam w życiu kół naukowych (m. in. Koła Chirurgii Stomatologicznej) oraz w zjazdach organizowanych z ramienia Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Zdobyłam również II miejsce w sekcji stomatologicznej w ramach International Medical Student’s Conference. Publikacje mojego autorstwa prezentowane były w czasopismach takich jak „Przegląd Lekarski”, czy „Stomatologia współczesna”. Swoje kwalifikacje systematycznie poszerzam na licznych sympozjach oraz kursach. W klinice Doktora Borczyka zajmuję się zarówno stomatologią ogólną, jak i pracą z dziećmi, na pierwszym miejscu stawiając dobro oraz komfort Pacjenta.
W wolnych chwilach zajmuję się fotografią – zdobyłam srebrny medal Fotoklubu RP na Międzynarodowym Salonie Fotografii Artystycznej Lekarzy. Pasjonuję się motoryzacją, podróżami – w szczególności turystyką motocyklową oraz sportami zimowymi. Ukończyłam Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, w wolnych chwilach gram na fortepianie.

JAKOŚĆ HOBBY

Dr n. med. RAFAŁ KOBA

Specjalista Anestezjologii i Intensywnej Terapii, wieloletnie doświadczenie w znieczulaniu osób dorosłych, dzieci i noworodków. Pracuje w Śląskim Centrum Chorób Serca. Tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Jest członkiem Zarządu Sekcji Reanimacji Krążeniowo-Oddechowej Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Od wielu lat prowadzi kursy reanimacji krążeniowo-oddechowej w ŚCCS. Jest kierownikiem naukowym kursów zakładania wkłuć centralnych pod kontrolą USG. Jest autorem prac w czasopismach międzynarodowych i polskich.

JAKOŚĆ

lek. dent. KATARZYNA KOŁTUN

Ukończyłam studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu w 2013 roku. Staż podyplomowy odbyłam w Specjalistycznym Centrum Stomatologii i Medycyny B-dental ze względu na zainteresowanie tematyką dysfunkcji narządu żucia. Od czasu ukończenia studiów regularnie uczestniczę w kursach i wykładach doskonalących moje umiejętności.
Interesuje mnie wiele dziedzin stomatologii, szczególnie stomatologia zachowawcza i protetyka. Chętnie pracuję z małymi Pacjentami. W moim zawodzie za najważniejsze uważam to aby nowoczesne osiągnięcia medycyny spotkały się z potrzebami i oczekiwaniami Pacjenta.
Wolny czas poświęcam na aktywny wypoczynek, gotowanie i podróże.

JAKOŚĆ

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?