Wybielanie

Skuteczne wybielanie zębów – efekt już po kilku nocach! Odzyskaj śnieżnobiały uśmiech nie uszkadzając struktury zębów.

 

Wszyscy marzymy o pięknych, zadbanych zębach, jednak nasz styl życia nie zawsze sprzyja osiągnięciu takiego efektu – picie kawy, soków, palenie papierosów… wszystko to sprawia, że na zębach powstają nieestetyczne przebarwienia. Co zrobić, by przywrócić naszym zębom atrakcyjny wygląd?

Nakładkowe wybielanie zębów to skuteczna metoda pozwalająca przywrócić naszym pacjentom piękny, biały uśmiech. Metoda ta polega na zastosowaniu specjalistycznego żelu wybielającego, który wnikając w głąb zębów uwalnia w nich atomy tlenu. Powodują one utlenianie, a co za tym idzie – rozjaśnienie przebarwień. Jak do każdego zabiegu, do wybielania należy się odpowiednio przygotować.

Podczas pierwszej wizyty stomatolog sprawdza, w jakim stanie są zęby i dziąsła, a w razie potrzeby odpowiednio zabezpiecza ubytki. W gabinecie higienistki usuwany jest kamień i osad znajdujący się na powierzchniach zębów. Następnie przygotowywane są specjalne nakładki na zęby, dopasowane indywidualnie do każdego pacjenta. Nakładki wykonywane są w laboratorium na podstawie wycisków jamy ustnej.

Kolejny etap wybielania ma miejsce w domu. Pacjent aplikuje do nakładek żel wybielający, a następnie zakłada je na zęby. Nakładki z żelem powinny pozostać na zębach przez około 6-8 godzin. Cały proces wybielania trwa 8-10 nocy, ale efekty są widoczne już po pierwszej aplikacji. W przypadku wyjątkowo ciemnych zębów okres wybielania ulec może wydłużeniu.

Ostatnim etapem jest ostateczne wypełnienie zębów według nowego koloru. Należy pamiętać, że podczas wybielanie wypełnienia w zębach oraz uzupełnienia protetyczne (korony, mosty, licówki) nie zmieniają swojej barwy. Stąd po zakończonym procesie wybielania należy je wymienić, dopasowując kolor do nowych warunków. Zwykle stabilizacja koloru wybielonych zębów trwa około 2 tygodnie, po tym czasie należy zgłosić się do stomatologa. Trwałość wybielania nakładkowego przewyższa skutecznością inne metody – efekt widoczny jest przez około 5 lat.

 

Po wybielaniu zębów…

Musimy być przygotowani na przejściową nadwrażliwość zębów na zimno. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji okaże się preparat odwrażliwiający, aplikowany w gabinecie przez higienistkę stomatologiczną.

Po kilku latach możemy spodziewać się, że zęby nieco ściemnieją, szczególnie jeśli będziemy spożywać pokarmy i napoje zawierające substancje przebarwiające (herbata, kawa, tytoń). W tej sytuacji można zastosować wybielanie nakładkowe przez jedną do kilku nocy w celu odświeżenia efektu wybielania.

 

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?