Laser do tkanek twardych stosowany w chirurgii i implantologii

Wykorzystanie lasera podczas zabiegów chirurgicznych zmniejsza ich inwazyjność, dzięki czemu uzyskujemy znaczną redukcję bólu i szybsze gojenie się ran. Laser pozwala także osiągnąć większą precyzję podczas wszczepiania implantów. Dzięki umieszczeniu źródła promieniowania w głowicy, którą połączono bezpośrednio z końcówką emitującą światło, możliwe jest dostarczanie tkankom energii o znacznie wyższej wartości, a co za tym idzie, uzyskanie optymalnej precyzji i ochrony okolic położonych w pobliżu pola zabiegowego.

Laser do chirurgii i implantologii

Laser to narzędzie umożliwiające w pełni higieniczne przeprowadzanie szerokiej gamy zabiegów implantologicznych i chirurgicznych, wymagających najwyższej precyzji i delikatności. Leczenie za pomocą lasera pozwala maksymalnie skrócić czas gojenia się tkanek. Dodatkowo, podczas opracowywania tkanek laserem dochodzi jednocześnie do ich sterylizacji, dzięki czemu zmniejszone jest ryzyko powstawania stanów zapalnych. W efekcie zyskujemy optymalne rezultaty przeprowadzanych zabiegów.

W przypadku leczenia implantologicznego niezwykle istotna jest precyzja wprowadzenia implantu, mająca wpływ na późniejszy efekt estetyczny uzupełnień protetycznych osadzanych na wszczepach. Maksymalną precyzję zawdzięczamy zastosowaniu lasera Erb:YAG.

Pozostałe lasery wykorzystywane podczas leczenia w naszej klinice

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?