Stomatologia laserowa

Stomatologia laserowa to jedna z najnowszych dziedzin stomatologii, która pozwala na precyzyjne diagnozowanie oraz małoinwazyjne przeprowadzanie zabiegów. Nasza klinika wyposażona jest w kilka innowacyjnych laserów:
 

Laser diagnostyczny

Laser diagnostyczny wykorzystywany jest do diagnostyki próchnicy. Wykrywa on najmniejsze zmiany, nawet te niewidoczne „gołym okiem”. Takie początkowe stadia próchnicy mogą być leczone w innowacyjny sposób, niewymagający „borowania”. Leczenie polega na zastosowaniu gazowego ozonu, który skutecznie usuwa bakterie odpowiedzialne za rozwój próchnicy. Zabieg trwa jedynie kilkanaście sekund i objęty jest roczną gwarancją – jeśli próchnica w zębach stałych rozwinie się, wówczas tradycyjne wypełnienie zakładane jest bezpłatnie. Ozonoterapię wykorzystuje się także w profilaktyce próchnicy u dzieci.

Więcej

Laser biostymulacyjny

Stomatologia laserowa pozwala zmniejszyć dolegliwości po zabiegach chirurgicznych. Wykorzystanie lasera biostymulującego przyspiesza regenerację tkanek, poprawia krążenie, a także działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Laser ten używany jest także do nieinwazyjnego leczenia zmian w obrębie błon śluzowych, do leczenia aft, w celu likwidacji bólu podczas wyrzynania zębów, leczenia bólu stawów skroniowo-żuchwowych itd.

Więcej

Laser Erb:YAG

Laser erbowy wysokiej mocy znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach stomatologii. Używany jest w implantologii, chirurgii, periodontologii. Laser umożliwia dokładne wyznaczenie toru wprowadzenia implantu i kształtuje kość tak, by zapewnić najbardziej optymalne położenie wszczepu, a co się z tym wiąże – doskonały efekt estetyczny. Precyzyjne cięcie laserowe pozwala w wielu wypadkach uniknąć konieczności stosowania skalpela. W periodontologii laser skutecznie usuwa bakterie z kieszonek dziąsłowych i powierzchni poddziąsłowych korzeni.

Leczenie laserem Erb:YAG

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?