Zmień swój uśmiech

Piękny uśmiech przyciąga spojrzenia, czyni nas bardziej atrakcyjnymi i wpływa na poprawę naszej samooceny. Pomoże pozbyć się wszystkich kompleksów i odważnie podjąć nowe wyzwania. To gwarancja sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Poniżej znajdą Państwo informacje, jak poprawić estetykę uśmiechu w przypadku najczęściej spotykanych problemów stomatologicznych.

 1. Krzywy ząb
  Aparat ortodontyczny nie jest jedynym sposobem na rozwiązanie problemu krzywych zębów. Odpowiednio naklejone licówki porcelanowe mogą znacząco poprawić kształt i położenie zęba. Oczywiście przed zastosowaniem tej metody należy skonsultować się z lekarzem, który ustali, czy w Państwa przypadku założenie licówek przyniesie oczekiwane efekty.
 2. Ciemny ząb
  Ciemny ząb jest najczęściej zębem martwym. W przypadku takich zębów można zastosować wybielanie wewnętrzne, które polega na założeniu na kilka dni żelu wybielającego do wnętrza komory zęba. Jednakże często zamiast zabiegu wybielania warto założyć na martwy ząb koronę porcelanową. Korona wykonana z ceramiki nie tylko poprawi estetykę zęba, ale również wzmocni go, zapobiegnie ewentualnym złamaniom lub wykruszaniu tkanek zęba.
 3. Widoczne plomby
  Wśród pacjentów częstym problemem estetycznym są wypełnienia, które nie pasują do zębów pod względem kolorystycznym. Jeśli wypełnienie takie jest szczelne i nie ma pod nim próchnicy, wystarczy pokryć je nową warstwą kompozytu odpowiedniego koloru. Jeśli jednak stare wypełnienie nie jest wystarczająco dokładne i istnieje obawa, że dostają się pod nie bakterie powodujące rozwój wtórnej próchnicy, należy wymienić “plombę” zastępując ją nową, bardziej estetyczną i szczelnie dopasowaną do zęba.
 4. Żółte zęby
  Zęby pochłaniają zawarte w pożywieniu barwniki, czego skutkiem jest postępujące w czasie żółknięcie i ciemnienie uzębienia. Nowoczesne techniki nakładkowego wybielania zębów pozwalają w szybki i całkowicie nieinwazyjny sposób odzyskać utraconą biel uśmiechu. Zawarte w żelu wybielającym substancje skutecznie utleniają wszystkie osiadłe na naszych zębach barwniki, dzięki czemu zęby odzyskują dawny lśniący blask.
 5. Osad z papierosów i kawy na zębach
  Osiadająca na naszych zębach i dziąsłach płytka bakteryjna może bardzo szybko przekształcić się w kamień nazębny, co w ostateczności może doprowadzić nawet do utraty zębów. Odpowiednio opracowana metoda codziennego szczotkowania i systematyczne, przypadające przynajmniej raz na pół roku, czyszczenie zębów w gabinecie higienistki stomatologicznej, pozwolą uniknąć nieprzyjemnych, związanych z rozwojem płytki bakteryjnej dolegliwości. Profesjonalny zabieg wykonywany w gabinecie pozwala skutecznie pozbyć się nieestetycznego osadu z kawy czy papierosów.
 6. Brak zęba
  Brak zęba, nawet jeśli jest to ząb umieszczony w tylnej części żuchwy, to poważny problem estetyczny i zdrowotny. Niewypełnienie luki może prowadzić m.in. do zaniku kości, przemieszczenia innych zębów, „wysuwania” się zębów przeciwstawnych z zębodołu. Poza tym, szeroki uśmiech będzie zdradzał wszelkie niedoskonałości naszego uzębienia. Istnieją liczne sposoby na pozbycie się tego problemu: można zastosować implanty, mosty ceramiczne, uzupełnienia ruchome. Każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.
 7. Za krótkie zęby
  Ludzkie zęby ulegają systematycznemu ścieraniu, co wpływa negatywnie na estetykę uśmiechu. Dodatkowo zmiana zgryzu powoduje znaczne obciążenie stawów skroniowo-żuchwowych, co może skutkować przewlekłymi bólami głowy. Istnieją sposoby, które pozwalają ograniczyć do minimum proces ścierania naszego uzębienia. Po analizie komputerowej wykonujemy szyny nagryzowe cofające niekorzystne zmiany zgryzu.
 8. Szpary pomiędzy zębami
  Szpary pomiędzy zębami to dla niektórych bardzo poważny problem estetyczny. Może on być rozwiązany w bardzo prosty, całkowicie nieinwazyjny sposób. Przestrzenie między zębami zamyka się używając nowoczesnych materiałów kompozytowych lub za pomocą uzupełnień protetycznych.
 9. Złamany ząb
  W zależności od zakresu złamania stosuje się różne metody leczenia. Jeśli złamanie obejmuje koronę zęba, można wykonać wypełnienie kompozytowe lub założyć koronę porcelanową. Korona jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku mocno zniszczonych i martwych zębów. Korona obejmuje cały ząb, wzmacnia go i chroni przed ponownymi pęknięciami. Jeśli jednak linia złamania sięga korzenia, wówczas konieczne jest usunięcie zęba i zastąpienie go implantem.
Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?