Stomatologia estetyczna

Pragniesz odmiany? Chcesz zyskać nowy uśmiech, kształt, lub kolor zębów? Myślisz, że to niemożliwe?

 

Współpracując z jednym z wiodących laboratoriów protetycznych oraz z GIANCARLO BARDUCCIM, włoskim mistrzem w dziedzinie techniki dentystycznej, przygotujemy dla Państwa uzupełnienia, które wyglądać będą atrakcyjnie, a zarazem zupełnie naturalnie. Wszystkie uzupełnienia wykonywane w naszej klinice projektowane są indywidualnie dla pacjenta, dobierane są do rysów twarzy, uśmiechu i linii dziąseł, co pozwala osiągnąć wyjątkowy efekt estetyczny. Dbając o pełen komfort pacjentów, na czas leczenia protetycznego zapewniamy estetyczne uzupełnienia tymczasowe.

Nie musisz dłużej wstydzić się swojego uśmiechu – czas, aby poczuć się swobodnie w towarzystwie! Więcej informacji uzyskasz podczas konsultacji z naszym specjalistą. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzimy pełną diagnostykę oraz przygotujemy indywidualny plan leczenia. Dobierzemy metody leczenia stomatologicznego, które będą najlepsze w Państwa przypadku. Dołożymy wszelkich starań, aby szeroki uśmiech zawsze gościł na Twojej twarzy.

Licówki porcelanowe

Twoje zęby straciły dawny blask? Bezskutecznie walczysz z przebarwieniami, lekkimi stłoczeniami lub uszkodzeniami szkliwa?

Licówki ceramiczne sprawią, że odzyskasz śnieżnobiały kolor zębów i radość życia. Pozwolą skorygować kształt zębów i poprawić ich rozmieszczenie bez noszenia aparatu ortodontycznego. Licówki ceramiczne są porcelanowymi nakładkami, umocowywanymi na trwałe do wargowej powierzchni zębów. Stosowane są w przypadku uszkodzenia szkliwa (zarówno wrodzonego, jak i nabytego), nadmiernego stłoczenia zębów, czy też rozległych przebarwień. Ich zalety to duża skuteczność w zmianie koloru i kształtu zębów. Dodatkowo przed ich założeniem nie jest wymagana znaczna preparacja uzębienia.

Więcej

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe są polecane szczególnie w przypadku zębów mocno zniszczonych i martwych (leczonych przewodowo).

Korona ceramiczna okazuje się niezbędna, jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo osłabionymi przez liczne wypełnienia zębami, które pod wpływem obciążeń zgryzowych narażone są na złamanie. Korona daje możliwość wprowadzenia poprawek odnośnie kształtu czy koloru zębów, zgodnie z indywidualnymi preferencjami pacjenta, a dodatkowo znacznie wzmacnia ząb i chroni go przed uszkodzeniami. Prawidłowo wykonana korona może funkcjonować kilkadziesiąt lat. Decydująca jest precyzja wykonania korony oraz jej szczelność, co uzyskujemy dzięki zastosowaniu podczas leczenia mikroskopu. Dodatkowo w celu zabezpieczenia filaru zęba przed próchnicą stosujemy podkład Nanocare Gold na bazie nanocząstek srebra i złota.

Korony porcelanowe to metoda na perfekcyjny uśmiech, z której skorzystało wiele gwiazd Hollywood, zachwycających tłumy swoim zawsze atrakcyjnym wyglądem.

Więcej

Implanty zębowe

Jesteś skrępowany z powodu braku zębów? Implanty rozwiążą Twój problem.

Nawet jeżeli brak uzębienia nie jest widoczny, nie należy go bagatelizować. Stan taki może bowiem doprowadzić do zaburzeń rozkładu sił zwarciowych wzdłuż łuków zębowych. Wiąże się to z nadmiernym obciążeniem pozostałych zębów, które mogą się przemieszczać i nieodpowiednio ścierać. Dochodzi do odsłaniania okolic przyszyjkowych, rozchwiania, a w końcu wypadania pozostałych zębów. Jest to zatem wielce niekorzystne dla naszego zdrowia.

Implant zębowy to doskonałe rozwiązanie pozwalające odzyskać utracone zęby. Ogromną zaletą implantów jest ochrona sąsiadujących, zdrowych zębów, które nie są narażone na szlifowanie niezbędne w tradycyjnej protetyce. Staranna diagnostyka, podczas której wykorzystywana jest tomografia komputerowa, pozwala na maksymalne skrócenie czasu implantacji, do około 15 minut. Obecnie implantacja jest mało inwazyjnym zabiegiem. Lekarz nieznacznie nacina dziąsło, nie dopuszczając przy tym do głębokiego rozwarstwienia tkanek. Zabieg wykonywany jest pod mikroskopem. Tutaj opisaliśmy dla kogo są implanty zębowe

Więcej

Mateusz Szelc_04466

W naszej klinice stomatologią estetyczną (licówki, korony porcelanowe, korony i struktury na implantach) zajmują się dr n. med. Tomasz Walawender oraz lek. dent. Maciej Pachoński, natomiast implanty wszczepiają lek. med. chir. stom. Roman Borczyk oraz lek. dent. Krzysztof Maćkowiak.

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?