Protetyka

W naszej klinice za leczenie protetyczne odpowiedzialni są dr n. med. Tomasz Walawender oraz lek. dent. Maciej Pachoński.

Leczenie protetyczne opiera się na wykonaniu w laboratorium protetyki stomatologicznej uzupełnień, które odbudowują tkanki zębów bądź całkowicie je zastępują. Wśród uzupełnień protetycznych wyróżniamy m.in. korony, licówki, mosty, wkłady (inlay), nakłady (onlay), protezy, struktury mocowane do implantów.

Coraz częściej w protetyce stosowane są systemy CAD/CAM, które wspomagają pracę lekarza i technika. Dzięki tym systemom możemy wykonywać uzupełnienia z wielką dokładnością, idealnie przylegające do tkanek zęba. Wpływa to w znacznym stopniu na trwałość uzupełnień. Systemem CAD/CAM można odwzorować warunki panujące w jamie ustnej pacjenta zamiast pobierania tradycyjnych wycisków, tak nieprzyjemnych dla wielu pacjentów. W naszej klinice korzystamy z nowoczesnego skanera wewnątrzustnego.

Jakie korzyści dla pacjenta daje wykorzystanie SKANERA WEWNĄTRZUSTNEGO?

Uzupełnienia, które przygotowujemy dla Państwa stworzone są z największą precyzją. Współpraca z profesjonalnymi laboratoriami specjalizującymi się w dziedzinie techniki dentystycznej pozwala uzyskać estetyczne, wysokiej jakości uzupełnienia, które przypominają naturalne zęby, lecz nie są podatne na próchnicę. Dla pacjentów wymagających wyjątkowej estetyki uzupełnienia protetyczne przygotowujemy we współpracy z mistrzem sztuki protetycznej – włoskim technikiem Maestro Giancarlo Barduccim. W jego laboratorium zlokalizowanym we Włoszech powstają prawdziwe dzieła sztuki. Zastosowanie odpowiednich ceramik imitujących właściwości optyczne szkliwa oraz harmonijny kształt i proporcje zębów, zgodne z przyjętym kanonem piękna, pozwalają uzyskać to, co dla nas najcenniejsze – zadowolenie pacjentów.

Aby przedłużyć trwałość wszystkich wykonywanych w naszej klinice uzupełnień protetycznych i zapobiec rozwojowi próchnicy wtórnej, zabezpieczamy leczone zęby za pomocą nanocząstek srebra i złota (Nanocare Gold).

 

 

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?