Odbudowa kości

W naszej klinice zabiegi odbudowy kości wykonywane są z użyciem materiału GLASSBONE. Materiał ten należy do grupy szkieł bioaktywnych. Jego skład jest identyczny z naturalnym składem kości. GLASSBONE jest materiałem syntetycznym, co niesie za sobą wiele zalet. Materiał jest doskonale tolerowany przez organizm, nie indukuje odpowiedzi immunologicznej i nie powoduje stanów zapalnych. Nie ma też ryzyka związanego z przenoszeniem obcego materiału genetycznego. W czasie gojenia GLASSBONE absorbuje się i zostaje zastąpiony przez naturalną kość. Gojenie tkanek po zastosowaniu bioszkła jest zdecydowanie lepsze niż w przypadku stosowania materiałów odzwierzęcych.

„Podczas zabiegów odbudowy kości stosujemy preparat syntetyczny na bazie szkła aktywnego, który jest doskonale tolerowany przez ludzki organizm.”lek. med. chir. stom. Roman Borczyk

GLASSBONE stosowany jest w celu odbudowy tkanki kostnej w miejscu planowanego założenia implantu, podczas zabiegów podnoszenia zatok szczękowych, a także podczas zabiegów usuwania zębów. Zastosowanie materiału kościozastępczego po usunięciu zęba pozwala zapobiec zapadaniu się tkanek. Zachowanie pierwotnego kształtu kości ma wpływ na estetykę zakładanych uzupełnień protetycznych. Co więcej aplikacja materiału do zębodołu przyspiesza gojenie, zmniejsza ryzyko pojawienia się bólu i krwawienia.

Odbudowa kości materiałem Glassbone

Dowiedz się więcej o zabiegach chirurgicznych wykonywanych w naszej klinice

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?