VECTOR

Nieinwazyjne leczenie chorób przyzębia

Najlepszym sposobem leczenia jakiejkolwiek choroby jest usunięcie jej przyczyny, czyli w tym wypadku bakterii zasiedlających korzeń. Od dawna próbowano znaleźć metodę pozwalającą na skuteczne usunięcie złogów.

Zalety metody VECTOR

  1. Usuwanie bakterii i osadu poddziasłowego bez konieczności cięcia dziąsła i zakładania szwów w przeciwieństwie do tradycyjnego kiretażu.
  2. System Vector służy do zapobiegania i leczenia zapaleń dziąseł, a także do oczyszczenia zębów z kamienia nazębnego i różnego rodzaju osadów. Cechą charakterystyczną urządzenia jest generowanie specyficznego ruchu góra-dól, który jest przekazywany na narzędzie. Wykorzystywany jest specjalny płyn-fluid, który podawany jest pulsacyjnie na instrument i przekazuje energię ultradżwiękową na powierzchnię poddawaną zabiegowi. Unikalny skład fluidu, który zawiera cząsteczki hydroxyapatytu, pozwala na atraumatyczne opracowanie powierzchni zęba, bez uszkodzenia jego struktury, a także zabezpiecza przed nadwrażliwością pozabiegową,
  3. W tradycyjnych systemach wykorzystujących ultradżwięki, płyn poddawany podczas pracy ma za zadanie schłodzenie narzędzia. W systemie vector elementem aktywnym są cząsteczki fluidu, które otaczają końcówkę narzędzia w postaci płaszcza wodnego i pozwalają na dokładne oczyszczenie nawet wąskich kieszonek dziąsłowych. Wszystko odbywa się bezboleśnie i w komfortowych dla pacjenta warunkach.
Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?