Choroby dziąseł

Profilaktyka i skuteczne leczenie paradontozy…

Choroby dziąseł

Kogo dotyczą?

Dawniej schorzenia przyzębia (tzw. paradontozę) kojarzono głównie z Pacjentami w podeszłym wieku. Obecnie wiemy, że dotyczą one także ludzi młodych, a nawet dzieci. Badania pokazują, że choroby dziąseł są główną przyczyną utraty zębów u osób po 23 roku życia. W Unii Europejskiej aż około 60% osób cierpi z powodu schorzeń przyzębia.

Początkowe objawy

Jak je rozpoznać?

Początkowe stadium choroby dziąseł zwykle nie budzi niepokoju u Pacjentów. Objawia się delikatnym zaczerwienieniem dziąseł, krwawieniem podczas szczotkowania czy też nieprzyjemnym zapachem z ust. Jednak z czasem choroba postępuje, prowadząc do niszczenia tkanek, zaniku kości i dziąsła, a w efekcie do rozchwiania, a nawet utraty zdrowych zębów.

Przyczyny chorób dziąseł

Dlaczego pojawia się stan zapalny?

Przyczyną chorób dziąseł jest stan zapalny spowodowany przez bakterie żyjące na powierzchni korzeni zębowych. Rozwijające się bakterie tworzą płytkę nazębną, która z czasem przekształca się w kamień nazębny i poddziąsłowy (zlokalizowany w kieszonkach dziąsłowych). Kamień jest niemożliwy do usunięcia domowymi sposobami, np. przez szczotkowanie zębów. Jeśli Pacjent nie zgłasza się regularnie na wizyty kontrolne rozwijający się stan zapalny prowadzi do niszczenia tkanek i utraty kości oraz dziąsła.

Profilaktyka

Jak zapobiec chorobom dziąseł?

Wczesne wykrycie problemów z dziąsłami pozwala poradzić sobie z nimi w nieinwazyjny sposób. Podstawą jest profilaktyka. Regularne usuwanie kamienia i osadu w gabinecie higienistki stomatologicznej pozwala usunąć bakterie będące przyczyną stanu zapalnego. Wizyty u higienistki co 6 miesięcy zapobiegają powstawaniu chorób przyzębia oraz umożliwiają wyleczenie początkowych zmian zapalnych.

Chcesz wiedzieć jak wygląda czyszczenie w naszej Klinice? Kliknij poniższy przycisk!

PRZED LECZENIEM

PO LECZENIU

Leczenie chorób przyzębia

Nowoczesne i skuteczne metody

Osoby wymagające bardziej zaawansowanego leczenia kierowane są do lekarza specjalizującego się w dziedzinie periodontologii. Wybór metody leczenia uzależniony jest od stadium rozwoju choroby.

01

Pierwszym etapem leczenia jest nieinwazyjne oczyszczanie kieszonek dziąsłowych za pomocą lasera Erb:YAG oraz ultradźwięków VECTOR. W ten sposób unikamy konieczności nacinania dziąseł i zakładania szwów. Jeśli mają Państwo problem z rozchwianymi zębami, możemy ustabilizować je poprzez połączenie specjalnymi szynami.

02

W drugim etapie do kieszonek dziąsłowych aplikowany jest specjalistyczny preparat, który pozwala w nieinwazyjny sposób leczyć stan zapalny.

03

Gdy uszkodzenie tkanek przyzębia jest znaczne, a zęby rozchwiane, konieczne jest leczenie chirurgiczne umożliwiające jeszcze bardziej precyzyjne oczyszczenie korzeni zębów. Wykorzystujemy nowoczesne techniki regeneracyjne, które odbudowują uszkodzone struktury podporowe zębów oraz stabilizują zęby (metoda Emdogain). Na czas leczenia zęby dodatkowo są stabilizowane przy użyciu specjalnych szyn.

04

Kolejnym etapem jest mikroskopowy zabieg odbudowy kości.

Chcesz widzieć, czy tą metodę można zastosować u ciebie?
Umów się na konsultacje

Chcesz wiedzieć więcej?
Wypełnij formularz kontaktowy

Zadzwoń Napisz