Nowości

Nikt z nas nie lubi dużych zabiegów chirurgicznych. Każdy chciałby, by lekarz dysponował czarodziejską różdżką, która w szybki i bezbolesny sposób rozwiąże wszystkie problemy. Czy taka różdżka istnieje?

 

Aby w precyzyjny i minimalnie inwazyjny sposób przeprowadzić zabieg wszczepienia implantów, w naszej klinice stosujemy następujące procedury i metody leczenia implantologicznego:

1 Obecność przy zabiegach 2 asystentek, a przy trudniejszych procedurach 2 lekarzy

Sprawne i szybkie przeprowadzenie implantacji, podwójna kontrola zabiegu, skrócenie czasu implantacji nawet do 4 minut.Sprawne i szybkie przeprowadzenie implantacji, podwójna kontrola zabiegu, skrócenie czasu implantacji nawet do 4 minut.

2 Laser Erb:YAG do wyznaczania toru wprowadzenia implantu

Laser Erb:YAG do wyznaczania toru wprowadzenia implantuBadania pokazują, że implantacja z zastosowaniem nawet komputerowych szablonów chirurgicznych obarczona jest dużym błędem (do 5 mm), co związane jest z nieidealną sztywnością m.in. wierteł. Zastąpienie wiertła pilotującego laserem zwiększa precyzję założenia implantu.

3 Kontrola przy użyciu mikroskopu neurochirurgicznego

Kontrola przy użyciu mikroskopu neurochirurgicznegoDuża głębia ostrości w porównaniu do standardowego mikroskopu stomatologicznego oraz potężne światło pozwalają na precyzyjną kontrolę poprawności łoża przygotowanego pod implant. Zwiększa to bezpieczeństwo implantacji.

4 Złota kątnica do zakładania implantów

Złota kątnica do zakładania implantówZłoto hamuje rozwój bakterii

5 Zabezpieczenie wnętrza implantu nanocząstkami srebra i złota

Zabezpieczenie wnętrza implantu nanocząstkami srebra i złotaOchrona przed bakteriami wszechobecnymi w jamie ustnej. Większa szansa na integrację implantu.

6 Kontrolne zdjęcia z wykorzystaniem radiowizjografii komputerowej

Kontrolne zdjęcia z wykorzystaniem radiowizjografii komputerowej podczas zabieguUmożliwiają optymalne wykorzystanie własnej kości pacjenta – rzadziej konieczne jest odbudowanie tkanki kostnej preparatami kościozastępczymi.

7 Odsłanianie implantu laserem Erb:YAG

Odsłanianie implantu laserem Erb:YAGProcedura precyzyjna i delikatna, zapewnia lepsze gojenie tkanek niż przy tradycyjnie stosowanych metodach

8 Komputerowy skaner zamiast masy wyciskowej

Komputerowy skaner zamiast masy wyciskowejSkaner zapewnia precyzję i większą trwałość odbudowy protetycznej na implantach

9 Laser biostymulacyjny

Laser biostymulacyjnyNaświetlanie laserem zmniejsza ból i obrzęk po zabiegu

10 Pole magnetyczne niskiej częstotliwości

Pole magnetyczne niskiej częstotliwościPole magnetyczne zapewnia lepsze gojenie tkanek

 

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?