Jaki jest Twój problem?

Pomożemy Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Wybierz swoją aktualną sytuację poniżej i kliknij aby zobaczyć dedykowane rozwiązania dla Twojego problemu.

Brak pojedynczego zęba


Brak kilku zębów


Bezzębie

Uzupełnienie pojedynczego zęba

Klasyczne rozwiązanie

W przypadku braku pojedynczego zęba standardowym rozwiązaniem jest wykonanie ruchomej mikroprotezy lub mostu protetycznego.

Standardowe rozwiązanie w przypadku braku pojedynczego zęba:

Zastąpienie pojedynczego zęba implantem nowej generacji

Odzyskaj komfort życia…

Implanty pomagają zachować zdrowy stan sąsiednich zębów dzięki wyeliminowaniu użycia klamry i konieczności szlifowania sąsiednich zębów dla stworzenia filarów mostu. Dodatkowo implanty stymulują tkankę kostną i dziąsła, co zapewnia atrakcyjny i estetyczny efekt przez długi czas.

Przebieg leczenia - uzupełnienie pojedynczego zęba

 1. Konsultacja i diagnostyka
  Wywiad z Pacjentem, wykonanie badania tomografii komputerowej 3D oraz szczegółowe zaplanowanie zabiegu.
 2. Mikroskopowe założenie implantu
  Wszczepienie implantu - sam zabieg, nie licząc przygotowań, trwa ok. 4 minut. Na okres gojenia implantu Pacjent otrzymuje uzupełnienie tymczasowe, które użytkuje do momentu wykonania ostatecznej pracy protetycznej na implantach.
 3. Przygotowanie łącznika protetycznego
  Po okresie gojenia i odsłonięciu implantu (standardowo 2-3 miesiące, dłużej w przypadku odbudowy kości) rozpoczynają się wizyty protetyczne. Pierwszym etapem jest przygotowanie łącznika protetycznego.
  W odcinku przednim stosujemy łączniki estetyczne (białe), które pozwalają uzyskać idealne dopasowanie uzupełnienia do naturalnych zębów Pacjenta. W tylnym odcinku używamy łączników tytanowych, które są biokompatybilne, nie uczulają i nie powodują stanów zapalnych.
 4. Zamocowanie korony
  Korona w kolorze identycznym z naturalnymi zębami Pacjenta mocowana jest na stałe na implancie za pomocą łącznika.

Uzupełnienie kilku zębów

Klasyczne rozwiązanie

W przypadku braku kilku zębów, podobnie jak przy pojedynczym braku, standardowym rozwiązaniem jest wykonanie ruchomej protezy (mocowanej klamrami do sąsiednich zębów) lub mostu protetycznego (wymagającego oszlifowania zdrowych zębów).

Standardowe rozwiązanie w przypadku braku kilku zębów:

Zastąpienie pojedynczego zęba implantem nowej generacji

Stosowane są 2 metody odbudowy kilku brakujących zębów implantami:

 • Pojedyncze korony na kilku implantach
 • Most protetyczny mocowany na 2 lub większej ilości implantów.

Ze względów medycznych nie wykonuje się mostu osadzonego jednocześnie na naturalnym zębie Pacjenta i implancie.

Przebieg leczenia - uzupełnienie kilku zębów

 1. Konsultacja i diagnostyka
  Wywiad z Pacjentem, wykonanie badania tomografii komputerowej 3D oraz szczegółowe zaplanowanie zabiegu.
 2. Mikroskopowe założenie implantu
  Wszczepienie implantu - sam zabieg, nie licząc przygotowań, trwa zaledwie kilka minut. Na okres gojenia implantu Pacjent otrzymuje uzupełnienie tymczasowe.
 3. Przygotowanie łączników protetycznych
  Po okresie gojenia i odsłonięciu implantów (standardowo 2-3 miesiące, dłużej w przypadku odbudowy kości) rozpoczynają się wizyty protetyczne. Pierwszym etapem jest przygotowanie łączników protetycznych.
 4. Zamocowanie mostu na implantach
  Na kolejnych wizytach przygotowywany jest i mocowany na stałe most imitujący naturalne zęby. Most osadzony jest na łącznikach.

Szczegółowy schemat wizyt w przypadku uzupełnienia kilku zębów implantami jest analogiczny do schematu uzupełnienia pojedynczego zęba.

Leczenie bezzębia

Klasyczne rozwiązanie

W przypadku bezzębia standardowym powszechnie stosowanym rozwiązaniem są protezy ruchome. Ich ogromną wadą jest niestabilność utrudniająca Pacjentom mówienie i spożywanie pokarmów.

Standardowe rozwiązanie w przypadku bezzębia (całkowitego braku zębów):

Struktury na implantach – odbudowa pełnego łuku zębowego implantami nowej generacji

Zamień niewygodną protezę na solidne i estetyczne rozwiązanie!
Jedz i rozmawiaj bez obaw... Uśmiechnij się!

W przypadku całkowitego braku zębów zamiast tradycyjnych ruchomych protez całkowitych można zastosować dużo bardziej wygodne dla pacjenta rozwiązanie w postaci struktur osadzanych na implantach. Istnieje możliwość wykonania struktur ruchomych lub stałych.

Mamy do wyboru trzy metody leczenia całkowitego braku zębów – optymalna metoda dobierana jest w zależności od indywidualnych preferencji Pacjenta jak i wskazań medycznych.

 1. NOWOŚĆ! Struktura mocowana na stałe na 4 implantach


  Nowa metoda leczenia pozwala wykonać estetyczne uzupełnienie stałe w szczęce lub żuchwie, które oparte jest jedynie na 4 implantach. Metoda ta ma wiele zalet. Ogromną korzyścią metody jest eliminacja konieczności odbudowy kości, co znacznie skraca czas leczenia.

  Przy odpowiednich warunkach kostnych istnieje możliwość wykonania odbudowy tymczasowej w postaci całkowitej struktury bezpośrednio po zabiegu implantacji. W uzasadnionych medycznie przypadkach odbudowa protetyczna osadzana jest na implantach po 2 (w żuchwie) lub 3 miesiącach (w szczęce górnej). Daje to gwarancję trwałości leczenia i znacznie zwiększa szansę na integrację implantów z kością.

  Metoda stałej odbudowy bezzębia na 4 implantach jest sprawdzonym rozwiązaniem, potwierdzonym w licznych badaniach klinicznych. Osadzenie struktury na 4 implantach pozwala Pacjentom oszczędzić czas i pieniądze.

 2. Struktura mocowana na stałe na 6 implantach

  Wszczepienie 6 implantów w kość szczęki lub żuchwy daje możliwość wykonania estetycznej odbudowy, która nie jest wyjmowana przez pacjenta i może być traktowana jak własne zęby. Takie rozwiązanie stosowane jest zarówno w szczęce górnej jak i żuchwie u Pacjentów, którym zależy na stałej i trwałej odbudowie zębów, a metoda z wykorzystaniem 4 implantów z medycznego punktu widzenia byłaby rozwiązaniem kompromisowym.

  Struktura mocowana na 6 implantach złożona jest z pojedynczych zębów osadzonych na rdzeniach. Daje to Pacjentowi wiele korzyści: zapewnia większą estetykę niż standardowa struktura, pozwala utrzymać prawidłową higienę i umożliwia szybki serwis gwarancyjny (można bez problemu wymienić pojedyncze zęby, bez konieczności wyjmowania całej struktury).

  Struktura na 6 implantach daje gwarancję długoterminowych trwałych efektów leczenia.

 3. Proteza wyjmowana, stabilizowana na 2 implantach (ta proteza wykonywana jest tylko w szczęce dolnej) lub 4 implantach (w szczęce górnej).

  Stabilizacja protezy ruchomej daje Pacjentom poczucie komfortu. Struktury ruchome pacjent może samodzielnie wyjmować i czyścić jak tradycyjną protezę. Natomiast dużym udogodnieniem jest stabilne umocowanie struktury, która nie utrudnia mówienia i pozwala bez przeszkód spożywać ulubione pokarmy.

Przewaga implantów nad klasyczną protezą ruchomą

 • Stabilizacja protezy na implantach daje poczucie komfortu oraz pozwala wyeliminować niewygodę i niepewność związaną z luźnymi, źle dopasowanymi protezami.
 • Dzięki swojej stabilności protezy na implantach dają możliwość jedzenia ulubionych potraw, poprawiają artykulację i pozwalają uśmiechać się bez skrępowania.
 • Poprzez stymulację tkanki kostnej i dziąseł implanty pomagają utrzymać naturalny kształt twarzy przez długi czas.

Przebieg leczenia – uzupełnienie pełnego łuku zębowego

 1. Konsultacja i diagnostyka
  Wywiad z Pacjentem, wykonanie badania tomografii komputerowej 3D oraz szczegółowe zaplanowanie zabiegu. W niektórych przypadkach wykonywana jest szyna nawigacyjna, która pozwala precyzyjnie określić miejsce wszczepienia implantów.
 2. Mikroskopowe założenie implantów
  Wszczepienie implantów wykonywane jest podczas jednego zabiegu. W okresie gojenia implantów Pacjent korzysta z uzupełnienia tymczasowego.
 3. Przygotowanie łączników lub belki
  Po 2-3 miesiącach od zabiegu (dłużej w przypadku odbudowy kości) rozpoczynają się wizyty protetyczne. Pierwszym etapem jest przygotowanie elementów protetycznych (łączników lub belki), które posłużą do zamocowania protezy lub struktury stałej.

  * W uzasadnionych przypadkach (w przypadku zastosowania nowej metody leczenia w postaci odbudowy stałej na 4 implantach) pacjent otrzymuje uzupełnienie tymczasowe mocowane do implantów bezpośrednio po zabiegu implantacji.

 4. Osadzenie struktury na implantach
  Na kolejnych wizytach przygotowywane jest uzupełnienie w postaci protezy ruchomej (opcja na 2 lub 4 implantach) lub struktury stałej (opcja na 6 implantach)
Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?