Info dla pacjenta – przed i po zabiegu

Przed zabiegiem implantacji

Indywidualne podejście do każdego pacjenta pozwala dobrać optymalne dla niego metody leczenia.Pierwszym krokiem do wykonania zabiegu implantologicznego jest konsultacja ze specjalistą, podczas której lekarz przeprowadzi dokładny wywiad, ustali zestaw badań, które trzeba będzie wykonać, oraz dobierze optymalną w konkretnym przypadku metodę leczenia implantologicznego. Podczas wizyty pacjenci otrzymują pełne informacje dotyczące zarówno samego zabiegu, jak też odpowiedniego do niego przygotowania i postępowania w okresie po nim. Odpowiemy także na wszelkie pytania oraz ustalimy koszty leczenia. Standardowo u wszystkich pacjentów implantologicznych przed leczeniem wykonujemy badanie tomografii komputerowej, które pozwala szczegółowo zaplanować zabieg i przeprowadzić go w bezpieczny i najmniej inwazyjny sposób.

W przypadku występowania ubytków w uzębieniu zwlekanie z wizytą może mieć katastrofalne skutki, łącznie z niszczeniem, a nawet utratą pozostałych zębów. Dlatego zapraszamy do jak najszybszego skorzystania z konsultacji, podczas której uzyskają Państwo wszelkie niezbędne informacje.

Jak przebiega zabieg implantacji?

Po zabiegu założenia implantów

  • W okresie 7-10 dni okolica wszczepienia implantów musi być po każdym posiłku przepłukiwana solą fizjologiczną, w celu utrzymania odpowiedniej czystości.
  • Jeśli w okresie pierwszych 2 tygodni pacjent odczuwa dyskomfort podczas użytkowania protez (nadmierny ucisk) należy zgłosić się do kliniki w celu przystosowania protez do nowych warunków w jamie ustnej.
  • Po zabiegu zaleca się spożywanie jedynie pokarmów płynnych i półpłynnych.
  • Sińce i krwiaki nie są powodem do niepokoju , to częste powikłanie, nie wymagające dodatkowego leczenia.
  • Kluczowy wpływ na powodzenie całego leczenia mają pierwsze dwa tygodnie po zbiegu, podczas których tkanka się goi. Z tego względu dokładne dostosowanie się do zaleceń jest niezwykle istotne.

Wizyty kontrolne po zabiegu założenia implantów

  1. 1 dzień po zabiegu – kontrola, naświetlanie laserem biostymulującym
  2. 14 dzień po zabiegu – wizyta w celu usunięcia szwów
  3. 12-14 dzień – wizyta w celu dostosowania protez
  4. Po okresie gojenia konieczna jest wizyta kontrolna w celu zaplanowania wizyt protetycznych związanych z wykonaniem koron na implantach. W przypadku żuchwy gojenie trwa ok. 2-3 miesięcy, w przypadku szczęki górnej 3-4 miesięcy.

Tomografia komputerowa

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?