Implanty zębów

Czym są implanty zębów ?

Implantami nazywamy elementy, które zastępują korzeń utraconego zęba. Implanty zębowe wszczepiane są w kość żuchwy lub szczęki, zabieg przeprowadzany jest przez chirurga stomatologa. Po umieszczeniu implantów w kości wyrostka zębodołowego możliwe jest wykonanie uzupełnienia protetycznego, które imitować będzie naturalne zęby pacjenta. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań pacjenta uzupełnieniem na implantach może być korona, most, lub pełna rekonstrukcja zgryzu (struktura).

implanty zębówImplanty produkowane są przede wszystkim z tytanu. Tytan łączy w sobie dwie unikalne cechy, których nie odkryto do tej pory w żadnym innym pierwiastku. Po pierwsze, ludzki organizm doskonale toleruje materiały z niego wykonane, nie odrzucając ich jako „ciała obce”. Co więcej jest wyjątkowo wytrzymały, co upodabnia go do naturalnych korzeni zębowych, które muszą znosić bardzo duże obciążenia.

Zalety implantów zębowych to głównie trwałość i solidność takiego rodzaju rekonstrukcji oraz ogromne podobieństwo implantów do naturalnych zębów, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Dodatkowo rekonstrukcja na implancie nie wymaga naruszenia (oszlifowania) zdrowych sąsiednich zębów, tak jak to jest w przypadku wykonania mostów odtwarzających braki w uzębieniu. Co więcej, implanty dają korzystne rozłożenie obciążeń oraz zapobiegają zanikowi kości, który następuje po utracie zębów (ruchome protezy nasilają proces zaniku kości).

Czy już czas na implanty ?

Implanty stomatologiczne wszczepiane są wtedy, gdy utracimy swoje naturalne zęby. Często decyzja co do uzupełnienia brakujących zębów podejmowana jest ze względów estetycznych. Jednak z medycznego punktu widzenia uzupełnianie jedynie zębów przednich nie jest dobrym rozwiązaniem. Brak trzonowców zaburza funkcjonowanie układu żucia, co z czasem rzutuje zarówno na estetykę uzębienia jak i na nasze zdrowie. Brak zębów trzonowych uniemożliwia prawidłowe rozdrabnianie pokarmów, co prowadzi do rozwoju chorób układu pokarmowego, nasilenia objawów nadkwasoty i choroby wrzodowej. Ponadto braki w bocznym odcinku powodują przykurcze mięśniowe, których efektem są nawracające bóle głowy. Sprawdź ile kosztuje implant zęba.

Leczenie implantologiczne w naszej klinice przeprowadzane jest przez lek. dent. Krzysztofa Maćkowiaka

 

Zalety implantów:

  1. zapewnienie pacjentom trwałego, mocowanego na stałe uzupełnienia odtwarzającego braki w uzębieniu
  2. zapewnienie pełnego komfortu, bez obaw, że ktoś rozpozna uzupełnienia zbudowane na implantach
  3. ogromne podobieństwo w estetyce i funkcjonalności do naturalnych zębów
  4. odtworzenie prawidłowych funkcji żucia, co pozwala na spożywanie ulubionych pokarmów bez żadnych ograniczeń
  5. ochrona przed zanikiem kości


Dzięki ich zastosowaniu:

  • mogą Państwo odbudować pojedyncze zęby, bez konieczności spiłowania zdrowych zębów znajdujących się w ich sąsiedztwie
  • możliwe jest przeprowadzenie odbudowy kilku zębów (niezależne wszczepienie większej liczby implantów nie wymaga naruszenia reszty zębów)
  • w przypadku osób, które całkowicie straciły swoje uzębienie, możliwe jest osadzenie na implantach specjalnej struktury, dającej nieporównywalnie większy komfort mówienia i spożywania pokarmów w porównaniu do tradycyjnych protez ruchomych

Stosujemy mikroskopową metodę wszczepiania implantów, która zapewnia bezpieczny i szybki zabieg. Każdy zabieg implantacji standardowo planowany jest na podstawie trójwymiarowej tomografii komputerowej.

Korzyści z zastosowania technik wojskowych w implantologii

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?