Nanocare Plus

Jak zapobiegać infekcjom wtórnym w endodoncji?

Powszechnie wiadomo, że stany zapalne w obrębie jamy ustnej wpływają niekorzystnie na zdrowie całego organizmu. Bakterie powodujące choroby zębów i dziąseł mogą dostać się wraz z krwiobiegiem do serca, nerek, stawów, wywołując groźne choroby. Nowoczesna stomatologia korzysta z wielu osiągnięć technologicznych, które pozwalają skutecznie wyleczyć zęby a dodatkowo są komfortowe dla pacjenta i nie powodują bólu. Stosowane dotychczas metody nie były jednak w stanie zagwarantować, że po zakończonym leczeniu w zębie nie rozwinie się infekcja wtórna. To z kolei oznaczało powtórne wizyty u dentysty wciąż z tym samym zębem.

Co to są choroby odogniskowe?

Jak temu zaradzić? Z pomocą przyszła nanotechnologia. Podczas leczenia kanałowego zębów w naszej klinice stosujemy preparat Nanocare Plus, który pozostawia na powierzchni kanału warstwę przeciwbakteryjnych nanocząstek srebra i złota. Nawet jeśli po leczeniu w drobnych szczelinach systemu kanałów korzeniowych pozostaną bakterie, w obecności nanocząstek nie są one w stanie się rozwijać. Podobnie w przypadku, gdy bakterie wnikną w mikroszczelinę między zębem a wypełnieniem. Przy tradycyjnym leczeniu po kilku latach w zębie rozwinęłaby się infekcja wtórna wymagająca ponownego leczenia kanałowego. Jeśli ząb pokryty jest nanocząstkami, bakterie nie mają żadnych szans.

Przejdź na stronę producenta Nanocare Plus

„Zastosowanie nanocząstek zapobiega infekcji wtórnej, która wymagałaby ponownego leczenia kanałowego zęba.lek. dent. Krzysztof Maćkowiak

Nanocząstki srebra wykazują szerokie spektrum działania wobec różnych gatunków mikroorganizmów patogennych. Badania naukowe wykazały skuteczność nanosrebra wobec 99,9% bakterii i grzybów odpowiedzialnych za zakażenia wtórne w endodoncji. Nanocząstki są bezpieczne dla komórek ludzkich, nie powodują zatruć i skutków ubocznych. Stosowanie Nanocare podczas zabiegów stomatologicznych poprawia skuteczność leczenia i często pozwala uniknąć stosowania osłabiających organizm antybiotyków.

 

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?