Chirurgia stomatologiczna

W naszej klinice wykonujemy zabiegi z szeroko pojętej chirurgii stomatologicznej, od najprostszej ekstrakcji zęba, po skomplikowane, takie jak chirurgiczne usuwanie zębów mądrości, zabiegi przeszczepu dziąsła, resekcji korzeni zębów, czy też odbudowy kości i podniesienia zatok szczękowych. Dzięki wykorzystaniu najnowszych dostępnych technologii jesteśmy w stanie zaoferować Państwu leczenie znacznie odbiegające od tego, z jakim miały do czynienia nasze mamy i babcie.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne przeprowadzane są z wykorzystaniem mikroskopów operacyjnych, co zmniejsza inwazyjność procedur, eliminuje konieczność wykonywania dużych nacięć tkanek i zapewnia bezpieczeństwo pacjentom. Gabinety wyposażone są w urządzenia radiowizjograficzne, umożliwiające kontrolowanie wszystkich podejmowanych działań. Klinika wyposażona jest także w nowoczesny, precyzyjny tomograf komputerowy, pozwalający uzyskać pełen obraz tkanek pacjenta w trójwymiarze. Tomografia jest szczególnie przydatna w skomplikowanych procedurach wymagających dokładnej diagnostyki. Standardowo badanie tomografii wykonywane jest przed zabiegami implantacji, odbudowy kości, podniesienia zatoki szczękowej czy usunięcia zęba mądrości. Podczas zabiegów, gdzie konieczna jest maksymalna precyzja, lekarze wykorzystują specjalistyczny laser Erb:YAG dużej mocy.

chirurgia stomatologiczna

W trosce o pełen komfort naszych pacjentów, wszystkie zabiegi przeprowadzane są w miejscowym znieczuleniu, a bardziej wrażliwe osoby skorzystać mogą z podawanego wziewnie podtlenku azotu lub też znieczulenia ogólnego. Po zabiegach pacjenci otrzymują zestawy okładów lodowych, odpowiednich leków oraz pełną informację dotyczącą dalszego postępowania i wizyt kontrolnych. Aby skrócić czas gojenia tkanek i zminimalizować ryzyko bólu, pacjenci mogą korzystać z bezpłatnego naświetlania laserem biostymulującym oraz z pola magnetycznego. Połączenie wieloletniego doświadczenia i kilku tysięcy przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych sprawia, że nasi lekarze są w stanie skutecznie leczyć nawet najbardziej skomplikowane przypadki.

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?