Leczenie stomatologiczne

Na pierwszej wizycie lekarz bada stan zębów pacjenta pod mikroskopem i wykonywane jest zdjęcie RTG.Przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego w naszej klinice standardowo pacjent konsultowany jest przez zespół stomatologów kliniki. Podczas pierwszej wizyty wykonywana jest pełna diagnostyka oparta o badanie wewnątrzustne oraz zdjęcie RTG panoramiczne. Badanie wewnątrzustne przeprowadzane jest pod mikroskopem, dzięki czemu lekarz może precyzyjnie określić stan uzębienia i potrzeby pacjenta odnośnie leczenia stomatologicznego. Duże powiększenie i silne światło ksenonowe emitowane z mikroskopu pozwala dostrzec problemy niewidoczne „gołym okiem”, a mające ogromny wpływ na przebieg dalszego postępowania medycznego.

Wykonane na miejscu w klinice zdjęcie RTG stanowi badanie dodatkowe, pokazujące lekarzowi stan korzeni zębów oraz kości szczęki i żuchwy. Dzięki temu lekarz ma pełną informację o uzębieniu pacjenta.

Na I wizycie zęby badane są pod mikroskopem

W skomplikowanych przypadkach wymagających szczegółowej diagnostyki wykonywane jest badanie tomografii komputerowej, które pokazuje obraz kości, zatok i uzębienia pacjenta w 3D. Tomografia jest najdokładniejszym narzędziem diagnostycznym i pozwala z największą precyzją ocenić uwarunkowania anatomiczne pacjenta i zlokalizować źródło problemów stomatologicznych. Stosowane w klinice nowoczesne komputerowe urządzenia rentgenowskie emitują znacznie mniejszą dawkę promieniowania niż standardowe aparaty medyczne zapewniając jednocześnie wyższą dokładność otrzymanego obrazu RTG.

Po mikroskopowym badaniu wewnątrzustnym połączonym z analizą RTG lekarz omawia z pacjentem szczegóły dotyczące stanu uzębienia i możliwości leczniczych. Aby zapewnić lepszą komunikację wykorzystywana jest cyfrowa kamera wewnątrzustna. Obraz uzyskiwany z kamery wyświetlany jest na monitorze unitu stomatologicznego. Pacjent ma możliwość obejrzenia swoich zębów w dużym powiększeniu i zaobserwowania zmian niezauważalnych „gołym okiem”. Dzięki kamerze lekarz jest w stanie szczegółowo wyjaśnić pacjentowi wszelkie kwestie związane z jego uzębieniem. Komunikację z pacjentem znacznie ułatwia również program komputerowy zawierający liczne animacje pokazujące przyczyny problemów stomatologicznych i procedury leczenia.

Biorąc pod uwagę oczekiwania pacjenta stomatolog przedstawia możliwości leczenia, omawia metody stosowane w klinice i ustala indywidualny dla pacjenta plan postępowania. Asystentka przedstawia koszty związane z leczeniem. Serdecznie zapraszamy na konsultację do naszego gabinetu stomatologicznego w Katowicach!

 

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?