Badanie poziomu witaminy D

Prawidłowy poziom witaminy D

Korzyści dla Ciebie

 1. Szybsze efekty leczenia ortodontycznego.
 2. Szybsze gojenie po usuwaniu zębów.
 3. Większa szansa przyjęcia implantów przez organizm.
 4. Szybsza akceptacja protez i mostów.
 5. Większa szansa uratowania zębów w paradontozie.
 6. Zwiększona odporność i mniej infekcji (afty, opryszczka).
 7. Lepsze samopoczucie.

Jak działa witamina D?

Wpływ na kości i efekty leczenia stomatologicznego

Witamina D odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu wapnia i fosforu we krwi. Pierwiastki te są kluczowe dla zachowania prawidłowej struktury i funkcji kości. Witamina D ma znaczenie w metabolizmie kości, odpowiada za procesy kostnienia, prawidłową mineralizację i zdolności regeneracyjne tkanki kostnej. Dodatkowo witamina D odgrywa rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego, mięśniowego, immunologicznego, krążenia i rozrodczego.

Stan kości szczęki i żuchwy odpowiada w dużej mierze za powodzenie i efekty przeprowadzanych procedur stomatologicznych. Dotyczy to w szczególności leczenia implantologicznego, chirurgicznego, periodontologicznego czy też ortodontycznego, gdzie sukces leczenia zależny jest od prawidłowej przebudowy i zdolności regeneracyjnych tkanki kostnej.

Pomiar poziomu witaminy D

Dlaczego warto wykonać badanie w naszej klinice?

 1. Nie musisz odwiedzać laboratorium
  Badanie wykonasz na miejscu w klinice, bez konieczności odwiedzania punktu poboru krwi.
 2. Bez używania strzykawki
  Nowa metoda badania nie wymaga użycia strzykawki i pobierania krwi. Metoda jest prosta i szybka, polega na nakłuciu opuszka palca i naniesieniu kilku kropli krwi na specjalną bibułę testową w oznaczone miejsca. Po wyschnięciu bibuły Twoją próbkę prześlemy do laboratorium.
 3. Pomiar 4 metabolitów
  W ciągu kilku dni otrzymujemy dokładny wynik badania w postaci cyfrowej. Wynik pokazuje ilościowo poziom 4 głównych metabolitów witaminy D, które odpowiadają za różne procesy i funkcje w organizmie. W przeciwieństwie do standardowych pomiarów ogólnego stężenia witaminy D w organizmie, nowoczesne badanie 4 metabolitów z suchej kropli krwi daje lekarzowi pełen obraz zapotrzebowania organizmu i pozwala ustalić adekwatny rodzaj suplementacji.

Czy wiesz, że…

9 na 10 Polaków ma niedobory witaminy D!

W ostatnich latach że coraz częściej sięgamy po suplementy diety, które mają nam pomóc w utrzymaniu zdrowia ogólnego. Witamina D zajmuje tutaj czołową pozycję, gdyż powszechnie wiadomo, że jej poziom w organizmie człowieka jest niewystarczający. Bardzo ważne jest jednak, aby racjonalnie podchodzić do suplementacji. Dawkowanie zależy od indywidualnego zapotrzebowania organizmu. Jedynie na podstawie dokładnego badania poziomu 4 metabolitów witaminy D w organizmie lekarz jest w stanie dobrać odpowiednią i skuteczną dla Pacjenta dawkę.

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?