Bezbolesne leczenie zębów

Nowoczesne techniki i metody leczenia dostępne w stomatologii umożliwiają bezbolesne leczenie zębów.

 

1 Znieczulenie komputerowe

Aby zapewnić naszym pacjentom maksymalny komfort leczenia w naszej klinice wszystkie zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Najpierw błona śluzowa smarowana jest specjalnym żelem, który wstępnie znieczula dziąsło. Właściwy środek znieczulający podawany jest za pomocą nowoczesnego systemu komputerowego, który pozwala wyeliminować uczucie rozpierania tkanek. Dzięki temu pacjent nie czuje samego momentu podawania znieczulenia. Stosowane przez nas silne środki pozwalają skutecznie wyeliminować ból podczas wszelkich zabiegów stomatologicznych, od leczenia próchnicy do zabiegów chirurgicznych.

2 Gaz rozweselający (podtlenek azotu)

Uspokojenie wziewne najczęściej stosowane jest w przypadku najmłodszych pacjentów. Jednak dorośli, którzy obawiają się wizyt w gabinecie, również mogą skorzystać z tej metody uspokojenia. Gaz rozweselający (podtlenek azotu) podawany jest przez specjalną maseczkę. Wdychanie podtlenku wywołuje efekt rozluźnienia, odprężenia i uspokojenia. Dzięki temu możliwe jest podjęcie skutecznego leczenia w komfortowych dla pacjenta warunkach. Podtlenek azotu jest bezpiecznym środkiem uspokajającym. Po zabiegu, w ciągu kilku minut, cały gaz wydalany jest z organizmu. Zaleca się, by przed podaniem podtlenku nie spożywać posiłków przez około 3 godziny.

Podtlenek azotu stosowany jest jako środek uspokajający dla dorosłych i dzieci

3 Znieczulenie ogólne

Wyjątkowo wrażliwi pacjenci mają możliwość leczenia w znieczuleniu ogólnym podawanym przez doświadczonego anestezjologa. Przed podjęciem leczenia lekarz zapoznaje się ze stanem zdrowia pacjenta i na tej podstawie kwalifikuje do zabiegu w narkozie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa anestezjolog czuwa nad pacjentem i kontroluje jego funkcje życiowe przez cały czas trwania procedury leczenia. Obecnie stosowane środki do znieczulenia ogólnego nie wywołują pełnej narkozy, często możliwy jest kontakt z pacjentem, jednak po leczeniu pacjent nic nie pamięta. Znieczulenie ogólne nie wymaga intubacji.

4 Małoinwazyjne zabiegi z użyciem najnowocześniejszego sprzętu

Aby zapewnić naszym pacjentom bezbolesne leczenie zębów klinika została wyposażona w najnowszy sprzęt umożliwiający przeprowadzenie procedur stomatologicznych w najmniej inwazyjny sposób. Wykorzystanie laserów, tomografii komputerowej czy też mikroskopów zapewnia największą precyzję zabiegów i skraca okres gojenia tkanek

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?