Implanty zębów - trwała i solidna rekonstrukcja naturalnych zębów
Jesteś na stronie:   Nasza oferta / Implantologia

« wstecz

 

Czym są implanty?

Implantami nazywamy elementy, które zastąpić mają korzeń utraconego zęba. Wykonane są one najczęściej z tytanu, wszczepiane w kości żuchwy lub szczęki. Chirurg wprowadza implant w kość wyrostka zębodołowego. Pozwala to na wykonanie kilku rodzajów uzupełnienia protetycznego, takich jak korona, most, lub pełna rekonstrukcja zgryzu, co jest konieczne w przypadku Pacjentów nie posiadających już własnego uzębienia.

Implanty produkowane są przede wszystkim z tytanu. Dzieje się tak ponieważ łączy on w sobie dwie unikalne cechy, których nie odkryto do tej pory w żadnym innym pierwiastku. Po pierwsze, ludzki organizm doskonale toleruje materiały z niego wykonane, nie odrzucając ich jako „ciała obce”. Co więcej jest wyjątkowo wytrzymały, co upodabnia go do naturalnych korzeni zębowych, które nieraz muszą znosić bardzo duże obciążenia.

Zalety implantów zębowych to przede wszystkim trwałość i solidność takiego rodzaju rekonstrukcji oraz ogromne podobieństwo implantów do naturalnych zębów, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu. Dodatkowo nie stwarzają one konieczności naruszenia sąsiednich zębów.

Czy już czas na implanty?

Zobacz informacje o R. Borczyku  Zobacz informacje o K. Maćkowiaku
Leczenie implantologiczne w naszej klinice
przeprowadzane jest przez
lek. med. chir. stom. Romana Borczyka (z lewej)
i lek. stom. Krzysztofa Maćkowiaka (z prawej)
Wszczepienia tych elementów dokonuje się kiedy tracimy swoje naturalne zęby. To doskonałe rozwiązanie dla osób które uległy różnego rodzaju wypadkom i urazom, tracąc podczas nich swoje uzębienie. Implanty mogą okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem także dla pacjentów korzystających dotąd z protez ruchomych, znacznie mniej komfortowych.
Zalety implantów:


  • ogromne podobieństwo do naturalnych zębów, pozwalające pacjentom na w pełni swobodne zachowanie (rozmowy, śmiech), bez obaw, że ktoś rozpozna elementy zbudowane na wszczepach
  • komfort, który daje mocne zakorzenienie nowych zębów, a co za tym idzie odczucie, jakby były one własnymi, naturalnymi zębami
  • brak ograniczeń dotyczących spożywania pokarmów
  • implanty są atrakcyjne wizualnie, zapewniają estetyczny wygląd na wiele latDzięki ich zastosowaniu:


  • mogą Państwo odbudować pojedyncze zęby, bez konieczności jednoczesnego spiłowania zębów znajdujących się w ich sąsiedztwie
  • możliwe jest przeprowadzenie odbudowy kilku zębów (niezależne wszczepienie większej liczby implantów nie wymaga naruszenia reszty zębów)
  • w przypadku osób, które całkowicie straciły swoje uzębienie możliwe jest osadzenie na implantach specjalnej protezy nasadkowej, która pozwala na uzyskanie nowych, głęboko zakorzenionych, a zatem zbliżonych do naturalnych, zębów, a co za tym idzie – komfortu i wyższej jakości życia


Stosujemy mikroskopową metodę wszczepiania implantów, która zapewnia bezpieczny i szybki zabieg.

 

 

Implanty zębowe a indywidualne potrzeby pacjenta


W zależności od indywidualnych potrzeb oraz uwarunkowań anatomicznych każdego Pacjenta stosowane są różne rodzaje implantów. Jakie czynniki mają znaczenie w takiej sytuacji? Znaczący jest kształt kości, jej ilość oraz odległość między zębami sąsiadującymi z luką po utraconym zębie. Lekarze zwracają także uwagę na to, jakiego rodzaju odbudowa jest planowana, i jak wiele czasu przeznaczono na leczenie. Nie bez znaczenia pozostaje także zamierzony efekt estetyczny. Dostępność kilku systemów implantologicznych pozwala na dobranie odpowiednich elementów i wszczepienie ich w optymalny sposób, zapewniający bezpieczeństwo oraz wysoką skuteczność zabiegu, niezależnie od warunków kostnych pacjenta.

Aby uzyskać dokładne informacje dotyczące lokalizacji ważnych struktur anatomicznych, takich jak na przykład nerw zębodołowy, czy też dno zatoki szczękowej, przed każdym zabiegiem wykonywana jest tomografia komputerowa aparatem I-CAT. Dzięki niemu uzyskujemy trójwymiarowy obraz tkanek i możemy dokonać trafnego wyboru implantu.


Odpowiednie warunki kostne

W przypadku pacjentów posiadających dobre warunki kostne stosowane są sprawdzone, standardowe implanty, dzięki czemu zabieg przebiega sprawnie, a tkanki szybko się goją.

 

Zanik kości

W przypadku nieuzupełniania braków w uzębieniu często z biegiem czasu dochodzi do zaniku kości. Wszczepienie implantów pomaga zahamować ten niebezpieczny proces. Kiedy mamy do czynienia z małą ilością kości możemy wykorzystać specjalne krótkie implanty o rozbudowanej strukturze bocznej, pozwalającej uzyskać odpowiednią stabilizację wszczepu w kości. Dzięki wykorzystaniu takich krótkich implantów możemy uniknąć dodatkowych zabiegów mających na celu odbudowę kości. Jeśli jednak zabieg odbudowy tkanki kostnej jest konieczny, można zastosować implanty, które łatwo ulegają integracji z kością słabej jakości. Co więcej wykorzystywany jest specjalny syntetyczny materiał kościotwórczy GlassBone, dzięki któremu tkanki goją się szybciej dając gwarancję uzyskania lepszego efektu leczenia.

 

Wąskie przestrzenie

W przypadku długotrwałego nieuzupełniania miejsc po ubytkach, dochodzi do przechylania się sąsiednich zębów w kierunku pustego miejsca. Wówczas utrudnione staje się wprowadzenie tradycyjnych implantów, ponieważ przestrzeń międzyzębowa jest zbyt ciasna. Odpowiednim rozwiązaniem jest w takiej sytuacji zastosowanie specjalnych, wąskich implantów. Nowoczesne implanty dwufazowe mają szerokość 3 mm i pomimo swych niewielkich rozmiarów są wytrzymałe i zapewniają pełną stabilność.

 

Wady zgryzu

Niektórzy pacjenci, ze względu na zbyt duże przesunięcie zębów, muszą przed zabiegiem poddać się leczeniu ortodontycznemu. Dobrym rozwiązaniem w przypadku poważnych wad zgryzu jest zastosowanie specjalnych implantów ortodontycznych, które pomogą znacznie skrócić czas leczenia i sprawią, że będzie bardziej skuteczne. Są one wszczepiane celem założenia aparatu ortodontycznego. Mogą być łączone z nowoczesnymi zamkami lingwalnymi, mocowanymi po wewnętrznej stronie zębów, które pozostają całkowicie dyskretne i niewidoczne.

 

Szybko i skutecznie

Dla pacjentów, którym wyjątkowo zależy na szybkim leczeniu, przygotowaliśmy specjalne implanty ulegające osteointergacji w o wiele szybszym tempie niż elementy standardowe. Jest to możliwe dzięki ich zmodyfikowanej powierzchni, stymulującej regenerację tkanki kostnej. Pozwala to na skrócenie okresu gojenia z 3-6 miesięcy do zaledwie 8 tygodni. Po tym czasie na implanty założona zostać może korona protetyczna.

 

  • powiększ
  • powiększ