Wybielanie zębów

Metody stosowane w gabinecie

Profesjonalne wybielanie jest najefektywniejszą metodą przywracającą zębom jasną barwę. Należy pamiętać, że przyczyn przebarwień zębów jest wiele, dlatego metody ich usuwania należy konsultować ze stomatologiem. Wybielanie zębów przy użyciu domowych metod może prowadzić do uszkodzenia szkliwa, dlatego też warto skorzystać z profesjonalnych rozwiązań.

Naszym Pacjentom udostępniamy 3 metody wybielania zębów w zależności od ich preferencji i możliwości czasowych:

Wybielanie w gabinecie – pełne wybielanie górnego i dolnego łuku zębowego podczas 3 wizyt w gabinecie. Wybielanie wykonywane jest z wykorzystaniem skoncentrowanego żelu wybielającego.

Wybielanie nakładkowe – wykonywane samodzielnie przez Pacjenta przy wykorzystaniu indywidualnych nakładek na zęby,

Wybielanie z odbudową szkliwa – wykonywane podczas jednej wizyty w gabinecie z wykorzystaniem specjalistycznej lampy.

Bielszy uśmiech

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Pełne wybielanie zębów podczas 3 wizyt

Metoda wybielania, którą stosujemy, opiera się na wykorzystaniu skoncentrowanego żelu wybielającego do utleniania, czyli eliminacji przebarwień na zębach. Procedura rozpoczyna się od zabezpieczenia dziąseł specjalnym preparatem, chroniącym je przed działaniem żelu. Następnie żel wybielający jest aplikowany na zęby. Aby osiągnąć optymalny efekt rozjaśnienia, proces nakładania żelu jest powtarzany 4 razy podczas każdej z trzech wizyt w gabinecie.

Zalecenia przed i po zabiegu:

  • Przed wybielaniem zalecana jest wizyta u higienistki i stomatologa.
  • W okresie wybielania należy stosować białą dietę.
  • W przypadku nadwrażliwości higienistka udostępnia preparaty łagodzące nadwrażliwość. 
  • Aby zachować nowy kolor zębów jak najdłużej (nawet do 5 lat) warto zmienić tryb odżywiania i unikać przebarwiających pokarmów.

Dowiedz się więcej – tutaj

Metoda nakładkowy 

Metoda ta polega na wykonaniu indywidualnych nakładek na zęby i zastosowaniu specjalistycznego żelu, który utlenia przebarwienia bez naruszania struktury zębów. Efekt wybielania nakładkowego utrzymuje się nawet 5 lat.

Metoda nakładkowa – etapy: 

1. Usunięcie kamienia i osadu oraz zabezpieczenie ubytków
Przed wybielaniem zębów konieczne jest odpowiednie przygotowanie, które wpływa na przebieg zabiegu i jego rezultaty. Na pierwszej wizycie Pacjent jest kierowany do higienistki, która usuwa kamień i osad z powierzchni zębów. Następnie lekarz dokładnie bada stan zębów i dziąseł i w razie konieczności tymczasowo zabezpiecza ubytki.

2. Wykonanie indywidualnych nakładek na zęby
Następnym krokiem jest przygotowanie indywidualnych nakładek na zęby. Nakładki wykonywane są w laboratorium na podstawie wycisków jamy ustnej.

3. Wybielanie
W kolejnym etapie, który odbywa się w domu, Pacjent nakłada żel wybielający na specjalne nakładki i nosi je przez noc, czyli około 6-8 godzin. Cała procedura trwa 8-10 nocy, jednak efekty są zauważalne już po pierwszym zastosowaniu. W przypadku bardzo ciemnych zębów okres wybielania może być przedłużony.

4. Wymiana wypełnień w zębach
Po ustabilizowaniu koloru, czyli około 2 tygodnie po zakończeniu kuracji, lekarz stomatolog ostatecznie przystępuje do wypełnienia zębów zgodnie z nowym, jaśniejszym kolorem. Warto pamiętać, że podczas procesu wybielania wypełnienia zębów oraz wszelkie uzupełnienia protetyczne, takie jak korony, mosty czy licówki, nie zmieniają swojej barwy. Dlatego po zakończeniu procedury wybielania konieczne może być dostosowanie koloru poprzez wymianę tych elementów.

Metoda wybielania z odbudową szkliwa

Wybielanie zębów w gabinecie z użyciem odbudowy szkliwa nHAp to szybki, bezpieczny i efektywny sposób rozjaśnienia koloru zdrowych zębów. Procedura zajmuje jedną wizytę w gabinecie (1-3 godzin), wykorzystując specjalne preparaty wybielające, zmniejszające nadwrażliwość i regenerujące szkliwo, a także specjalistyczną lampę przyspieszającą proces wybielania.

Zalety tej metody:

  • Oszczędność czasu Pacjenta (zabieg nie musi być powtarzany),
  • Trwałe efekty wybielania,
  • Jednoczesna regeneracja szkliwa znacznie obniża lub eliminuje nadwrażliwość występującą często po tradycyjnym wybielaniu zębów, dzięki czemu metoda może być stosowana również u osób z nadwrażliwością zębów,
  • nHAp stosowany podczas zabiegu remineralizuje szkliwo, dzięki czemu zęby są zdrowsze, a ich powierzchnia gładka i błyszcząca,
  • Zastosowanie specjalnej lampy LED przyspiesza procedurę i pozwala uzyskać doskonałe efekty estetyczne.

Dowiedz się więcej – tutaj

Po zakończeniu wybielania przez 2-14 dni (zależnie od metody) należy stosować tzw. „białą dietę”, czyli unikać substancji przebarwiających zęby (kawa, herbata, wino, barwiące owoce i przyprawy).

Podczas wybielania i kilka dni po jego zakończeniu może wystąpić przejściowa nadwrażliwość zębów. W celu redukcji wrażliwości stosowane są specjalne preparaty odwrażliwiające.

FAQ

Często Pacjenci pytają, czy wybielanie jest bezpieczne dla zębów. Żel wybielający nie narusza struktury szkliwa, a jedynie wnika w kanaliki zębiny, powodując utlenianie (czyli odbarwianie) przebarwień. Dlatego nie należy obawiać się jakichkolwiek zniszczeń w obrębie zębów. Wrażliwość zębów po zabiegu wynika z odblokowania się kanalików zębiny, a nie z uszkodzenia szkliwa.

Efekt wybielania utrzymuje się przez kilka lat. Zazwyczaj zęby nigdy już nie wracają do wyjściowego koloru. 

Czas trwania zależy od wybranej metody.

  • Wybielanie w gabinecie na jednej wizycie – może zająć od 1 do 3 godzin.
  • Wybielanie nakładkowe – trwa około 8-10 nocy
  • Wybielanie w gabinecie podczas 3 wizyt – aby uzyskać najlepszy efekt rozjaśniania, proces nakładania żelu powtarzany jest czterokrotnie podczas każdej z trzech wizyt w gabinecie.

SPRAWDŹ NASZE CENY

WYBIELANIE

 

Wybielanie zębów (w gabinecie lub indywidualnie)  

od 3 478 zł