Leczenie ortodontyczne młodzieży

Prostując nieprawidłowo ustawione zęby uzyskamy nie tylko w pełni estetyczny wygląd twarzy, ale również zapewnimy naszym zębom skuteczną ochronę przed rozwojem próchnicy.

Leczenie ortodontyczne nastolatków

Nastolatki między 12 a 16 rokiem życia najczęściej chętnie poddają się leczeniu wad zgryzu, co jest wynikiem wyższej niż u małych dzieci świadomości zdrowotnej, a także przywiązywania znacznej wagi do swojego wyglądu. Z medycznego punktu widzenia wiek młodzieńczy jest odpowiednim okresem, by rozpocząć leczenie wad zgryzu, ze względu na wysoki potencjał wzrostowy i nowo wyrzynające się zęby stałe. Dziś noszenie aparatu ortodontycznego jest powszechnie akceptowane, a nawet wręcz modne. Mamy do dyspozycji wiele komfortowych i dyskretnych modeli, które z pewnością przypadną do gustu osobom młodym.

Dlaczego warto dbać o proste zęby?

Proste zęby to nie tylko bardziej estetyczny wygląd, lecz także należyta ochrona przed rozwojem próchnicy i chorób dziąseł. Gdy zęby są stłoczone, trudno je prawidłowo wyczyścić. Dodatkowo dochodzi do ich ścierania w nieodpowiedni sposób. Ustawienie zębów znacząco wpływa także na wygląd twarzy Kiedy dolne zęby są nazbyt przechylone, często cofnięta jest warga dolna oraz bródka. Kolejny problem pojawiający się w przypadku wad zgryzu to utrudnione przeżuwanie pokarmów oraz utrudniona mowa.

Leczenie ortodontyczne to zdrowe zęby i estetyczny wygląd. Rozpoczęcie leczenia u młodych, wciąż rosnących pacjentów daje bardziej przewidywalne efekty i pozwala uniknąć skomplikowanego i kosztownego leczenia w przyszłości.

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?