Leczenie kanałowe zębów

Leczenie kanałowe konieczne jest w przypadku, gdy nerw zęba ulegnie nieodwracalnemu uszkodzeniu. W wyniku stanów zapalnych rozwijających się w obrębie miazgi zęba i wokół wierzchołków korzeni może dojść do zapalenia okostnej zęba, co objawia się w postaci silnego bólu. Dzieje się tak najczęściej na skutek rozwoju próchnicy lub uszkodzenia mechanicznego (np. złamania) zęba. Dawniej, przy braku odpowiednich metod diagnostyczno-leczniczych zęby z rozległymi zmianami okołowierzchołkowymi kwalifikowane były do usunięcia. Dziś takie zęby są leczone podczas jednej wizyty w gabinecie, a skuteczność leczenia sięga 95%. Dzięki temu dajemy naszym pacjentom dożywotnią gwarancję na wykonane leczenie kanałowe zębów. Gdy zmiany zapalne po leczeniu nie zmniejszają się, w ramach gwarancji wykonujemy zabieg resekcji korzenia.

„Dzięki nowoczesnym technologiom obecnie zęby z rozległymi zmianami okołowierzchołkowymi można skutecznie leczyć, zachowując je na długie lata.”lek. dent. Krzysztof Maćkowiak

Leczenie kanałowe przeprowadzane jest na jednej wizycie. Aby zabieg był komfortowy i bezbolesny dla pacjenta stosujemy silne znieczulenie miejscowe podawane systemem komputerowym. Dla zapewnienia precyzji całe leczenie wykonywane jest pod mikroskopem. Mikroskop pozwala odnaleźć, oczyścić i wypełnić wszystkie kanały zębowe na całej ich długości. Leczony ząb oddzielany jest od pozostałych za pomocą specjalnej klamry i koferdamu. Dzięki temu zapewniamy sterylność pola zabiegowego, a także zabezpieczamy pacjenta przed dostaniem się do jego jamy ustnej jakichkolwiek substancji stosowanych podczas leczenia endodontycznego.

Dla uzyskania długotrwałego efektu leczenia konieczne jest bardzo dokładne usunięcie bakterii z kanałów. Dlatego do oczyszczania kanałów wykorzystujemy nowoczesne urządzenie Nanotec Endo. Urządzenie zapewnia bezpieczeństwo i precyzyjnie usuwa z kanałów resztki tkanek i mikroorganizmy. Dodatkowo stosujemy gazowy ozon, który dostaje się do najmniejszych szczelin i kanalików skutecznie je dezynfekując. Na koniec zabezpieczamy powierzchnię kanałów przed powtórną infekcją za pomocą nanocząstek srebra i złota (Nanocare Plus).

Zobacz film o leczeniu kanałowym zębów:

Kanały wypełniane są biokompatybilną gutaperką. Procedura leczenia kontrolowana jest poprzez wykonywane na miejscu w gabinecie cyfrowe zdjęcia rtg.

Jeśli po leczeniu kanałowym zmiany zapalne wokół wierzchołków korzeni nie cofają się, wówczas wykonujemy dodatkowy zabieg resekcji korzeni zęba. W naszym gabinecie resekcja korzenia przeprowadzana jest w ramach gwarancji po leczeniu kanałowym.

 

Sprawdź co warto wiedziećPierwsza wizyta?